O pamięciach GDDR6 słyszy się co nieco już od pewnego czasu, jednak do tej pory nie mogliśmy spodziewać się niczego konkretnego w ich materii. Ma się to jednak wkrótce zmienić, ponieważ firma Micron postanowiła przyśpieszyć wprowadzenie nowych kostek na rynek. Ma się to odbyć jeszcze w tym roku!

Początkowo zapowiadano, że kości GDDR6 możemy spodziewać się nie wcześniej, niż w 2018 roku. Micron postanowił jednak wprowadzić nowe konstrukcje pod koniec roku 2017. Oficjalną informację przekazał wiceprezes segmentu obliczeń i sieci, Tom Eby.

Głównym powodem przyśpieszenia sprzedaży jest stale rosnące zapotrzebowania na wydajne produkty do gier wykorzystujących wirtualną rzeczywistość. Jednocześnie zdaniem Eby'ego firma poczyniła na tyle duże postępy, że będzie w stanie dostarczyć konstrukcje szybciej, niż początkowo planowano.

Włodarze przedsiębiorstwa zauważyli również, że gracze są obecnie skłonni do częstszej wymiany podzespołów komputerowych. Kiedyś komputer kupowało się z zamiarem przetrzymania go przez 5 lat, dziś mówi się natomiast nawet o trzech. Trzeba jednak dać graczom powody do zmian, a takim własnie powodem mają być kości GDDR6.