Satelitarna platforma nc+ odnawia długoterminową umowę z Eutelsatem na wynajem pojemności na satelitach Hot Bird. Nowa umowa pozwoli platforma nc+ na rozwój nowych technologii.

Eutelsat Communications i platforma nc+ ogłosiły dzisiaj przedłużenie umowy na 9 transponderów na satelitach HOT BIRD. Nowa umowa pozwoli nc+ na rozwój usług cyfrowych dla ponad 2,2 miliona abonentów odbierających telewizję za pośrednictwem indywidualnych anten satelitarnych w Polsce.

Polska to dla nas bardzo ważny rynek satelitarny. Dzięki transmisjom satelitarnym jesteśmy w stanie dostarczać widzom wyjątkową jakość obrazu HD, a w przyszłości również w standardzie 4k. nc+ było i jest liderem nowości technologicznych. Jesteśmy dumni, że możemy współpracować z tak rzetelnym partnerem jak Eutelsat. Mamy nadzieję na rozwój naszej współpracy w przyszłości
- mówi Julien Verley, szef platformy nc+

nc+ powstała w 2013 na drodze fuzji dwóch firm: Canal+, właściciela Cyfry+, która rozpoczęła działanie w 1995 roku wykorzystując pozycję Hot Bird oraz platformy "n", również nadającej z Hot Birda. Aktualnie platformy oferują widzom ponad 160 kanałów, z czego prawie 50% to oferta HD oraz ponad 400 stacji niekodowanych, w tym niemal 20 po polsku.

Prawie 25 lat temu Polska rozpoczęła nadawanie bukietów telewizyjnych za pośrednictwem satelitów Eutelsatu. Później wspólnie przeszliśmy na nadawanie cyfrowe i uruchomiliśmy pierwsze kanały w standardzie HD. Jesteśmy dumni, że nc+ zaufało nam ponownie. Ta nowa umowa potwierdza wiodącą rolę satelitów Eutelsat Hot Bird w transmisji kanałów niekodowanych oraz telewizji płatnej w Polsce
- dodaje Michel Azibert, Chief Commercial and Development Officer w Eutelsat.

[Łukasz Szewczyk]