Watch Dogs 2 dołączył niestety do tych gier Ubisoftu, które po premierze nie mogą pochwalić się najlepszym działaniem. Twórcy zmuszeni zostali do opublikowania dużej i najprawdopodobniej nie ostatniej łatki.

Patch wydany został zarówno na wersje pecetowe, jak i konsolowe. Naprawie poddana została przede wszystkim optymalizacja i sporo błędów, na które gracze zwracali wcześniej uwagę. Po instalacji pakietu niektórzy uskarżają się jednak na nowe problemy...

Lista zmian robi wrażenie, choć nie jesteśmy pewni czy akurat na tego rodzaju wrażeniom zależało autorom produkcji. Naprawiono graficzne problemy z mgłą spowijającą San Francisco. Patch obiecuje również koniec kłopotów z pamięcią RAM oraz funkcją SSAO czy kiepską gęstością pikseli. Do ustawień dodano możliwość kontrolowania głośności muzyki. Pojawiła się obsługa kontrolerów DualShock 4, zniknęło kilka problemów z interfejsem użytkownika.

Mogłoby się zatem wydawać, że jest dobrze, i faktycznie część graczy z entuzjazmem spojrzała na poprawki, jednak nie zabrakło rozczarowanych, którym niewiele one dały. Wśród nich znaleźli się posiadacze niektórych modeli kart graficznych AMD, choć i Zielonym zdarzają się problemy. Spadki wydajności i migotanie obrazu doprowadza graczy do białej gorączki.

Jeśli więc jesteście posiadaczami Watch Dogs 2, mamy nadzieję, że po wydaniu łatki znajdujecie się wśród tej zadowolonej części odbiorców. W przeciwnym wypadku trzymamy kciuki za szybkie opublikowanie kolejnego patcha.