Prestigio, międzynarodowy producent urządzeń mobilnych, elektroniki użytkowej i akcesoriów, ogłosił, że zacznie produkować smartfony, pracujące pod kontrolą nowego systemu operacyjnego firmy Microsoft - Windows Phone 8.1.

Podczas konferencji Microsoft's Build 2014, która była zorganizowana w San Francisco, Microsoft ogłosił kilku nowych partnerów dla Windows Phone, w tym Prestigio i Micromax. Prestigio dąży do tego, aby w ciągu kilku najbliższych miesięcy dostarczyć na rynek urządzenia z nowo zaprezentowanym systemem operacyjnym - Windows Phone 8.1.

Nowe podejście do Windows Phone prezentowane przez Microsoft odzwierciedla hasło: "mniej o technologii, więcej o Tobie", jak powiedział wiceprezes Joe Belfiore na scenie Microsoft Build. Urządzenia z Windows Phone 8.1 posiadają takie funkcje jak: Live Tiles, który pokazuje informacje ważne dla użytkowników, rozszerzenia ekranu startowego, które pozwalają użytkownikom na dodanie trzeciej kolumny kafelków na wszystkich rozmiarach ekranów, Action Center, które zapewnia zcentralizowaną ścieżkę monitorowania wszystkich działań, dzięki jednemu ruchowi ręki oraz Data Sense, który pomaga użytkownikom optymalnie zagospodarować transfer danych, czytelnie obrazując sposób ich wykorzystania.

Dla przedsiębiorstw Microsoft zapowiada kilka nowych funkcji zarządzania urządzeniem mobilnym (mobile device management), w tym więcej możliwości zarządzania z poziomu aplikacji VPN, która pozwoli użytkownikom smartfonów na wyłączny dostęp pracowniczy do wewnętrznych stron firmowych.

Prestigio zapewnienia, że dzięki współpracy z Microsoft, klienci na całym świecie będą mieli dostęp do unikalnego doświadczenia, a urządzenia z Windows Phone będą oferowane we wszystkich przedziałach cenowych.

Microsoft odsłonił rąbka tajemnicy uczestnikom konferencji i przedstawicielom międzynarodowej prasy, prezentując na scenie nowego smartfona Prestigio z systemem Windows Phone 8.1.

[Łukasz Szewczyk]