Portal Sammobile przedstawił nam informacje dotyczące nowego sprzęty samsunga, który wprowadzi na rynek własne okulary wirtualnej rzeczywistości. Obecnie ujawniono, jak będzie wyglądało oprogramowanie do zarządzenia goglami.
Wygląda na to, że okulary, które miały być przeznaczone wyłącznie do grania będą także wspierały wiele aplikacji. Liczba zgodnych rozwiązań wciąż rośnie. Teraz przedstawiono zrzuty ekranu z oprogramowania dla Gear VR. Widzimy, że będzie niezbędne podłączenie sprzętu poprzez USB do smartfonu. To pozwoli nam na wybór trybu VR Panorama i VR Cinema lub skorzystanie z HMT Manager.

Ta ostatnia aplikacja mogła zostać uruchomiona bez gogli, co pozwoliło zobaczyć jej możliwości. Okulary wymagają zadokowania smartfona, co powoduje, że nie można korzystać z jego panelu dotykowego i przycisków fizycznych. Całość obsługujemy poprzez Gear VR, który ma własny touchpad i przyciski nawigacji. Można także sterować głosem poprzez S Voice. Użytkownik będzie mógł blokować obraz, sprawdzić co dzieje się w świecie realnym lub ustawić alarm i inne powiadomienia.

Gogle mają być zaprezentowane podczas IFA 2014 w Berlinie. Impreza ta już we wrześniu.