Samsung przekonuje, że rynek telewizorów w 2014 roku zdecydowanie stoi pod znakiem rozdzielczości Ultra High Definition. Producent wraz z INSYS, Strefą VOD oraz Kino Świat stworzył aplikację Strefa VOD UHD, która dostarcza ekskluzywne treści w rozdzielczości 4K.

Gdy tylko na rynku pojawiły się pierwsze telewizory wyświetlające obraz w rozdzielczości czterokrotnie większej niż dotychczasowy standard Full HD, wraz z nimi padały pytania o potencjalne źródła materiałów 4K. Samsung wychodzi naprzeciw zapotrzebowaniu na treści w tej jakości oraz rosnącej popularności telewizorów UHD. Strefa VOD UHD, aplikacja dostępna jedynie na telewizorach Samsung Smart TV UHD z 2014 roku umożliwi wyświetlanie filmów na żądanie w rozdzielczości i jakości Ultra High Definition (3840x2160) już przyłączu internetowym o prędkości 20 Mb/s.

Polska jest pierwszym krajem na kontynencie, w którym dostępna będzie lokalna aplikacja oferująca filmy na żądanie w rozdzielczości 4K. Dotychczas były one w tej jakości dostępne za pośrednictwem globalnych aplikacji, które selektywnie wkraczały na nieliczne europejskie rynki, omijając Polskę. Strefa VOD UHD to pierwsza w Polsce i Europie oraz jedna z nielicznych tego typu aplikacji na świecie. Zapewnia ekskluzywny dostęp do filmów tylko dla osób, które zakupią telewizory Samsung UHD.

Kolekcja filmów w aplikacji Strefa VOD UHD będzie dostępna do 31 maja 2015 roku. Już na starcie aplikacji znajdzie się w jej bazie 12 filmów w najwyższej rozdzielczości 4K. Będą to głośne tytuły - zarówno polskie, jak i światowe hity. Wśród nich pojawią się takie filmy jak "Pod mocnym aniołem" w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego, "Biegnij chłopcze, biegnij" w reżyserii laureata Oscara Pepe Danquarta, głośny norweski kryminał Łowcy głów czy "Inkarnacja" - horror ze słynną Julianne Moore w roli głównej.

[Łukasz Szewczyk]