SteelSeries na trwających targach E3 przedstawił nową wersję bezprzewodowego kontrolera Stratus XL, zaprojektowanego do systemów Windows i Android.


Pad jest idealnym wyborem dla osób, które lubią siąść odrobinę dalej od ekranu komputera dzięki wygodnemu połączeniu bluetooth, które pozwoli na podłączenie nawet kilku urządzeń. Pad posiada 8-kierunkowy D-pad, klikalne analogowe gałki, cztery przyciski akcji oraz cztery przyciski na grzbiecie kontrolera, w tym dwa przyciski oraz dwa analogowe spusty. Na uwagę zasługują 3 centralnie umieszczone guziki pozwalające na łatwą nawigację w grach i w Steam Big Picture. Pad zasilany jest przez baterie AA, które pozwolą na 40 godzin nielimitowanej zabawy. Stan naładowania można sprawdzić dzięki czterem diodom LED.

Dzięki Microsoft XInput, Stratus XL będzie działał na PC dokładnie jak konsolowy kontroler. Poprzez darmowe oprogramowanie SteelSeries gracze mogą dostosować ustawienia przycisków, poziom czułości gałek czy przestawić osie.

Stratus XL dla systemów Windows i Android będzie dostępny w sklepach na początku lipca bieżącego roku, w sugerowanej cenie ok. 260 zł.