Wśród ujawnionych dziś informacji na temat nowej generacji procesorów AMD znalazły się wiadomości na temat cen układów na polskim rynku. Mowa tu o modelach 1800X, 1700X oraz 1700. Trzeba przyznać, że stawki nie są nad wyraz wygórowane, co z pewnością zaplusuje!

Najmocniejsza dostępna wkrótce jednostka, czyli Ryzen 7 1800X została w Polsce wyceniona na 2499 zł. Dla porównania na rynku amerykańskim trzeba zapłacić za tę wersję 499 dolarów, co na ten moment jest równowartością około 2049 złotych. Biorąc pod uwagę koszta transportu oraz cło i podatki, różnica nie jest zbyt krzywdząca.

Na środkowej półce w sklepach będziecie mogli zobaczyć procesor Ryzen 7 1700X, którego sugerowana cena wyniesie 1939 zł. Trzeba jednak zauważyć, że obie wyżej wymienione konstrukcje dostępne będą bez układu chłodzącego. Do tych jednostek nie można natomiast z pewnością zamontować byle czego! :)

Najniższy spośród trzech wspomnianych modeli, czyli Ryzen 7 1700 kosztować będzie 1589 złotych. Pudełko od tego układu będzie jednak wzbogacone o system chłodzący Wraith Spire.

Zgodzicie się z pewnością, że na warunki nie można narzekać. Koniecznie dajcie więc znać, kto z Was planuje przesiadkę na nową jednostkę - nie możemy doczekać się, aż produkty znajdą się w naszej ofercie. :)