Firma ZTE planuje wprowadzić na rynek nowy model smartfona Star 2, który będzie sterowany głosem. Ma to być jednak tak zaawansowane rozwiązanie, że będziemy mogli w całości zrezygnować ze standardowej obsługi.

Model ten zastąpi urządzenie, które wprowadzono na rynek w kwietniu 2014 roku. Tutaj jednak za pomocą głosu będziemy mogli zrobić fotkę, ściągnąć program czy włączyć telefon. Smartfon ten pojawił się tylko w Chinach i w związku z tym tylko rodzimym językiem jest obsługiwany. W wersji angielskiej nie działają wszystkie komendy. Producent podaje, że model ten wykorzystuje ponad tysiąc patentów z czego 158 jest związanych z komendami głosowymi. Do prawidłowego działania nie wymaga dostępu do Internetu. Na pokładzie tego 5 calowego smartfonu (rozdzielczość Full HD) zastosowano procesor Qualcomm Snapdragon 801, 2 GB pamięci RAM, 16 GB pamięci na dane, 13 MPix aparat tylny wspomagany przez 5 MP kamerkę przednią oraz baterię o pojemności 2300 mAh.

Urządzenie jest już dostępne w Chinach, a jego cena wynosi 400 dolarów. Możliwe, że podczas targów CES 2015 odbędzie się jego premiera międzynarodowa.