Google poinformował, że ma w planach kupno producenta dronów firmę Titan Aerospace. Firma nie ujawnia kwoty za jaką chce kupić producenta dronów zasilanych energią słoneczną.

Jak podaje Wall Street Journal, dzięki nowemu nabytkowi Google będzie mogło dostarczać - zgodnie ze swoimi zamierzeniami - dostęp do Internetu w różne miejsca, gdzie jest on nieosiągalny. Drony z Titan Aerospace potrafią osiągać olbrzymie wysokości, działają dzięki wbudowanym bateriom słonecznym i mogą latać przez kilka lat bez przerwy. Google potwierdziło, że zamierza wykorzystać je we współpracy z opartym na balonach projekcie Loon, by rozwiązać globalne problemy z dostępem do sieci.

W przypadku przejęcia firmy Titan Aerospace nie ma chyba mowy o przytrzymaniu patentów lub przyblokowaniu technologii jak to miało miejsce przy niektórych firmach, bowiem konkurencja nie śpi i próbuje tworzyć własne projekty mogące w przyszłości wyprzeć Google z różnych dziedzin i sektorów rynku. Poza tym odpowiednio wyposażone drony będą mogły ułatwić gigantowi z Mountain View wykonywanie zdjęć lotniczych, które następnie można wykorzystać w usłudze Google Maps.