Wielu producentów przygotowuje produkty, które będą mogły rywalizować na rynku z Surface Pro, czyli świetnym sprzętem Microsoftu. Niedawno Apple zapowiedziało iPada Pro, Google Pixela C, a Dell XPS 12. Teraz przyszedł czas na HP i Spectre x2.

Nowość będzie należała do modeli hybrydowych. Mamy tutaj do czynienia z tabletem typu 2 w 1, który oferuje odczepianą klawiaturę (mechanizm magnetyczny) z klawiszami o skoku 1,5 mm i touchpadem o wielkości 120 x 55 mm. Nie zabrakło wbudowanej stopki, która pozwala na ustawienie wyświetlacza pod kątem nachylenia do 150 stopni. Pod maską Spectre X2 umieszczono procesor Intel Core szóstej generacji (m3, m5, m7), 4/8 GB pamięci RAM, dysk SSD (128/256/512 GB), baterię 42 Wh (do 10 godzin pracy), moduł łączności LTE, dwa złącza USB type C, aparat cyfrowy z tyłu HP Truevision HD 8 MPix, kamerkę z przodu Truevision FHD (5MPix), kamerkę 3D Intel RealSense oraz rysik Active Pen.

Całość pracuje pod kontrolą Windowsa 10. Obraz będzie wyświetlany na ekranie 12 cali o rozdzielczości Full HD. Jak widzimy całość jest zdecydowanie słabsza od Surface Pro 4, ale może okazać się tańszą alternatywą. Za Spectre x2 przyjdzie nam zapłacić 800 dolarów.