W pierwszy kwartale 2015 roku, podczas międzynarodowych targów technologicznych CES, firma LG Electronics zaprezentuje nową linię telewizorów 4K Ultra HD wzbogaconą o technologię Quantum Dot.

Quantum Dots to technologia, która wedle zapewnień producenta ma poprawić nasycenie i odwzorowanie kolorów aż o 30% i wznieść telewizory LG na jeszcze wyższy poziom. Oprócz marketingowych zapewnień mogliśmy się także dowiedzieć, że w nowych matrycach IPS zostały wykorzystane kryształki o wielkości od 2 do 10 nm. Inżynierowie LG, nakładając na podświetlenie ekranu LCD, warstwę Quantum Dot, sprawili, że wyświetlane barwy stały się jeszcze bliższe rzeczywistym, a ogólna jasność obrazu uległa zdecydowanej poprawie.

Dzięki punktom o mikroskopijnych rozmiarach, emitującym niezwykle żywe kolory, technologia Quantum Dot jest w stanie po raz kolejny zwiększyć możliwości telewizorów LG 4K ULTRA HD z ekranami IPS. Odwzorowanie kolorów w matrycach IPS, oferujących precyzyjny dobór palety barw oraz bardzo szerokie kąty widzenia, uległo aż 30-procentowej poprawie w porównaniu z tradycyjną technologią LCD/LED.