Podczas prac nad najnowszym flagowym modelem smartfona Samsunga twórcy nie zapomnieli najwyraźniej o użytkownikach, którzy na pierwszym miejscu stawiają wydajność swoich urządzeń. Jak donoszą nieoficjalne informacje, Samsung Galaxy S8 będzie wyposażony w tryb Beast Mode, który znacznie zwiększy moc obliczeniową telefonu.

Niewykluczone, że rozwiązanie zostanie wdrożone także w innych przyszłorocznych telefonach Samsunga, jednak najprawdopodobniej zadebiutuje ono właśnie w S8-mce. Na dzień dzisiejszy nie wiemy jak dokładnie ma działać tryb Beast, jednak eksperci przewidują, że będzie on zwiększał parametry takie jak taktowanie rdzeni procesora. Nie ma jednak nic za darmo - ucierpi na tym najprawdopodobniej czas pracy urządzenia na akumulatorze.

Do czego będziemy mogli wykorzystać Beast Mode? Przede wszystkim do skomplikowanych aplikacji i gier, zwłaszcza tych wykorzystujących wirtualną rzeczywistość. Jak będzie on funkcjonował dowiemy się jednak najprawdopodobniej dopiero wraz z premierą nowych urządzeń, a tej z kolei oczekuje się w kwietniu przyszłego roku.