Wraz z nadejściem lata, użytkownicy konstelacji satelitarnej Starlink firmy Space Exploration Technologies Corp. (SpaceX) zmagają się z problemami wywołanymi przez z upały. Użytkownicy w Nevadzie i Arizonie zgłaszają temperatury swoich anten sięgających 50°C (122°F ) i są świadkami ich wyłączania się. Przedstawiciele Starlinka potwierdzili, że czasze nie mogą działać w temperaturze 50°C stopni, co daje nam do myślenia, czy nowa antena oczekująca obecnie na zatwierdzenie przez Federalną Komisję Łączności (FCC) nie będzie właśnie rozwiązaniem tych problemów ze względu na mniejszą moc nadawania?

10

Dzięki dwóm raportom na platformie mediów społecznościowych Reddit możemy ocenić, jak gorące może być "naczynie" Starlink. Szczegóły udostępnione przez inżynierów SpaceX w zeszłym roku ujawniły, że terminal użytkownika może działać w temperaturach od -30°C (-22°F) do 40°C (104°F) i że firma przeprowadziła testy w temperaturze nawet 45°C (113°F) z pozytywnym wynikiem. Terminal użytkownika Matsayz1 z Reddit, działał bez zarzutu, nawet gdy temperatura wzrosła wczoraj do 44°C (111°F) w Las Vegas w stanie Nevada. Udostępniając statystyki dotyczące temperatury użytkownik ujawnił, że jego terminal nie wyłączył się ani nie doświadczył żadnych przerw w działaniu. To pokazało, że czasza anteny jest w stanie osiągnąć wyniki wykraczające poza to, co przedstawili przedstawiciele SpaceX w zeszłym roku. Historia była całkowicie inna dla użytkownika Society Tomorrow, który mieszka w Arizonie. Czasza terminala tego użytkownika wyłączała się, gdy temperatura w jej okolicy osiągała oszałamiające 50°C (122°F). Według przedstawicieli SpaceX, z którymi później skontaktowano się, zjawisko to było normalne.

9

Oba te przypadki sugerują, że być może nowe terminale użytkowników oczekujące obecnie na autoryzację w FCC są zaprojektowane do pracy w cieplejszych obszarach. Jeśli awarie związane ze zbyt wysoką temperaturą staną się bardziej powszechne, być może SpaceX będzie wysłać anteny Starlink drugiej generacji do cieplejszych stanów. Dodatkowo firma mogłaby również zapewnić użytkownikom opcję wyboru między antenami. Użytkownicy Starlink powinni otrzymać nową aktualizację oprogramowania dziś lub w nadchodzących dniach. Być może aktualizacja ta będzie coś zmieniać w specyfikacjach anteny, aby zmniejszyć problemy z wydajnością i przestojami podczas obecnej gorącej pogody.